GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Bez punktów w Grodzisku Mazowieckim. Czarne Koszule przegrywają z Pogonią

Data publikacji: 13.03.2021

W pierwszym ligowym meczu 2021 roku Polonia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z liderem grupy pierwszej III ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Od samego początku spotkania oglądaliśmy wyrównaną rywalizację. Czarne Koszule konstruowały dobre sytuacje bramkowe, ale brakowało w nich skutecznego wykończenia. W 19. minucie Polonia Warszawa była bardzo blisko zdobycia bramki po błędzie rywala, ale niestety Piotr Marciniec oddał niecelny strzał.

W końcówce pierwszej połowy nasza drużyna dominowała na boisku, ale kolejne nasze próby zatrzymywali rywale. W 21. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Daniel Smuga, ale skuteczną interwencją popisał się Sebastian Przyrowski. Ostatecznie po czterdzieści pięciu minutach starcia tablica wyników pokazywała 0:0.

Po zmianie stron Polonia Warszawa zanotowała słabszy okres gry, natomiast Pogoń Grodzisk Mazowiecki budowała groźne sytuacje pod naszą bramką. W 66. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce Jakuba Kołaczka.

Polonia Warszawa walczyła do ostatniej minuty i jeszcze w końcówce Patryk Paczuk miał okazję do wyrównania wyniku, jednak zabrakło precyzji i piłka poleciała obok słupka. Czarnym Koszulom nie udało się odwrócić losów meczu i z kompletu punktów cieszyli się gospodarze.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 Polonia Warszawa

Bramki: Kołaczek 66’

Polonia Warszawa: Leleń – Pazio, Wełna, Górski, Wyszkowski, Parobczyk (69’ Kujawa), Piątek, Marciniec (78’ Mosiejko), Andrzejewski (62’ Niewiarowski), Smuga (78’ Marcinho), Paczuk

Trener: Wojciech Szymanek