I Drużyna

Bartosz Biedrzycki nowym zawodnikiem Polonii! „Przychodząc do Akademii marzyłem, by dołączyć do pierwszej drużyny Czarnych Koszul „

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Bartosz Biedrzycki nowym zawodnikiem Polonii! „Przychodząc do Akademii marzyłem, by dołączyć do pierwszej drużyny Czarnych Koszul „
Data publikacji: 14.07.2022

Nowym zawodnikiem Czarnych Koszul został grający na pozycji pomocnika Bartosz Biedrzycki. W 2019 roku rozpoczął swoją przygodę w Akademii MKS-u Polonii, a teraz dołączył do pierwszej drużyny naszego klubu.

– Przychodząc do Akademii Polonii moim marzeniem było, kiedyś dołączyć do pierwszego zespołu Polonii. Teraz ono się spełniło. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że ciężka praca na treningach i meczach przyniosła efekty i została doceniona. Przejście do pierwszego zespołu Polonii oznacza dla mnie bardzo dobrą dalszą drogę rozwoju – mówi po podpisaniu umowy Bartosz Biedrzycki.

19-latek ma za sobą bardzo udany sezon w zespole Adama Chmielewskiego w rozgrywkach CLJ U18. Zagrał w 27 meczach (2355 minut), zdobył 5 bramek i zanotował 10 asyst. Bartosz Biedrzycki w minioną sobotę wystąpił także w pierwszym sparingu naszej drużyny w letnim okresie przygotowawczym, w którym wygraliśmy z Wisłą Puławy 5:2.

– Jestem gotowy do rywalizacji o miejsce w składzie. Nie mogę się doczekać debiutu na K6 przy tych wyjątkowych kibicach. Moim celem jest notowanie jak największej liczby minut oraz awans wraz z drużyną do 1. Ligi. Ciężko pracujemy w tym krótkim okresie przygotowawczym, żeby być jak najlepiej przygotowanym do ligi. Dobrze dogaduję się ze sztabem trenerskim. Bardzo profesjonalnie prowadzą treningi, odprawy, analizy. Nic tylko trenować i dalej się rozwijać – dodaje na koniec nasz nowy zawodnik.

Umowa będzie obowiązywać przez dwa lata.

Bartek, witamy w drużynie!