I Drużyna

Antoni Grzelczak nowym piłkarzem Polonii Warszawa

Data publikacji: 12.01.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że kolejnym wzmocnieniem Czarnych Koszul w ramach zimowego okienka transferowego został Antoni Grzelczak. Piłkarz dołączył do naszego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z akademii MKS-u. Z naszym klubem podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku.

Antoni Grzelczak to nominalny prawy pomocnik, który z powodzeniem może występować również na pozycji wahadłowego. Urodzony w 2005 roku zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie Gwardii Warszawa, z której w 2016 roku przeniósł się do akademii MKS-u. W niej przebrnął przez wszystkie szczeble szkolenia, regularnie grając w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W rundzie jesiennej trwającego sezonu CLJ U-19 wystąpił w 16 spotkaniach, w których strzelił 2 bramki. Na boisku przebywał natomiast przez 1332 minuty na 1440 możliwych. Wszystkie spotkania rozpoczynał w wyjściowym składzie. Co ciekawe, w siedmiu z nich wychodził z opaską kapitana na ramieniu.

Swoją dobrą grą w rozgrywkach juniorskich zapracował na powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski i Finlandii.

Antoni z pierwszym zespołem Dumy Stolicy trenuje regularnie od początku przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Piłkarz znalazł się również w kadrze zespołu na rozpoczynające się już w najbliższy poniedziałek (15.01) zgrupowanie w Zielonej Górze.

Antek, życzymy powodzenia i jak najszybszego debiutu!

Poniżej krótka rozmowa z naszym nowym zawodnikiem:

Antek, witamy przy #K6. Przychodzisz do nas z akademii MKS-u. Możesz przedstawić się naszym kibicom? Jaka jest twoja historia oraz czym wyróżniasz się na boisku?

Na samym początku zaczynałem w Gwardii Warszawa miałem wtedy 10 lat. Drużyna się rozpadła, a rok później zaczęła się moja przygoda w akademii MKS Polonii Warszawa, która trwała 8 lat. Na początku duży wpływ na moją karierę miał Michał Libich, a potem również dał mi dużo trener Adam Chmielewski. Moimi lepszymi stronami są dynamika, szybkość i przyśpieszenie. Muszę natomiast jeszcze popracować nad techniką, co sukcesywnie staram się robić, i słabszą nogą.

Z jakimi nadziejami przychodzisz do naszego zespołu?

Bardzo chciałbym zadebiutować w tym sezonie, byłoby to dla mnie bardzo fajne. Z kolei w tej dalszej przyszłości chciałbym awansować z Polonią do Ekstraklasy. Obecnie skupiam się na treningach i chcę dostać jak najwięcej minut od trenera. Jest to dla mnie dość spore przejście z piłki juniorskiej do piłki seniorskiej. To duża zmiana, ale też motywacja do jeszcze większej pracy, zarówno na treningach, jak i w to, co robię w klubie, a także poza nim.

Od początku przygotowań trenujesz z nami regularnie. Jakie różnice dostrzegasz między piłką seniorską a juniorską?

Piłka seniorska to zupełnie inna organizacja, ale również więcej doświadczenia. W piłce juniorskiej wygląda to inaczej. Będę musiał przyzwyczaić się do nowego poziomu. Więcej gry taktycznej. Bardzo ważne są wyniki, każdy mecz jest o trzy punkty. Będę musiał się do tego przyzwyczaić. Trzeba grać bardziej odpowiedzialnie. Jest trochę stresu, ale im więcej czasu spędzam z drużyną, tym jest on zdecydowanie mniejszy.

W poniedziałek wyjeżdżacie na obóz przygotowawczy do Zielonej Góry. Jakie jest twoje nastawienie?

Cieszę się przed tym obozem. Mam nadzieję, że dostanę szansę w sparingach. Będę mógł się pokazać, ale też będę mógł się bardziej zintegrować z kolegami z drużyny, jak i trenerami.