BYŁEM NA MECZU

     

 

NIE BYŁEM NA MECZU

Zamiast walczyć z Polonią o kolejne wygrane i cieszyć się życiem, Rafał walczy o każdy kolejny krok.

24 marca tego roku po meczu z Ursusem, Rafał Kosiec wrócił do domu, ale z samochodu zapomniał torby ze sprzętem. Zbiegając po schodach potknął się i stracił przytomność. Do Wojskowego Szpitala Medycznego przy ul. Saszerów pojechał karetką, którą wezwał jeden z sąsiadów. Na miejscu stwierdzono złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ciągu godziny podjęto decyzję o operacji. Od tej pory minęły cztery miesiące. Mimo to lekarze nadal nie wiedzą co mu dolega. Na pierwszy rzut oka wygląda na zdrowego, ale tak naprawdę jego stan zdrowia jest w opłakanym stanie.

Rafał ma sparaliżowane mięśnie od klatki piersiowej w dół, nie odczuwa bólu i temperatury. Ma neurogenny pęcherz, porażenie narządów wewnętrznych, atonię jelit, neuralgię, spięcia spastyczne, zanik potencji seksualnej. Nasz zawodnik odwiedził dziesiątki gabinetów lekarskich, państwowych i prywatnych. Przejechał Polskę wzdłuż i wszerz i jak dotąd nikt nie był w stanie mu pomóc.

„Muszę walczyć, nie poddam się. Nie wiem, czy mi się uda, ale wierzę, że jeszcze kiedyś zagram w piłkę. Ta myśl podtrzymuje mnie na duchu” - mówi Rafał. My też mocno wierzymy w to, że Rafał jeszcze założy Czarną Koszulę i będzie walczył o kolejne zwycięstwa z Polonią.

Obecnie Rafał przebywa w Rzymie, gdzie jest poddawany specjalistycznym badaniom. 

 

Wraz z kibicami Polonii zapraszamy wszystkich do udziału w akcji WRZESIEŃ DLA RAFAŁA. O co chodzi?

Od kiedy o Rafale zrobiło się głośno w mediach, został zasypany wiadomościami i ofertami leczenia. Problem w tym, że każda opcja wiąże się z wydatkami. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś, by go wspomóc. 


 

Ty też możesz zagrać w wielkim meczu charytatywnym! Już teraz można wylicytować miejsce w jednej z drużyn! Mamy 3 miejsca w zespole Polonii 2000 oraz 3 miejsca w Reprezentacji Artystów Polskich!

Na dniach ruszą także licytacje 6 niezwykłych koszulek: R. Lewandowskiego – Bayern Monachium, R. Lewandowskiego - Reprezentacja Polski, J. Błaszczykowskiego - VFL Wolfsburg, K. Grosickiego – Stade Rennes i Grzegorza Krychowiaka – Paris Saint Germain oraz koszulka Reprezentacji Polski z podpisami zawodników);

By wziąć udział w licytacji, należy kliknać w banner poniżej:

 


 

Kiedy biegniemy?

9 października o godzinie 12, odbędzie się bieg charytatywny na 5 km "Biegnę dla Rafała". Biegać będziemy po bieżni dookoła boiska na Konwiktorskiej. 

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA, REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA!

 

Partnerem biegu jest firma NEW BALANCE i FUNDACJA PKO BANKU POLSKIEGO.

REGULAMIN BIEGU


 

Wielkim finałem akcji będzie WIELKI MECZ CHARYTATYWNY pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich, a Polonią 2000, czyli Mistrzami Polski z 2000 roku, który odbędzie się tego samego dnia co bieg, czyli 9 października na stadionie Polonii na ul. Konwiktorskiej 6. W tym przypadku cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek trafi na konto fundacji, która opiekuje się Rafałem.

Początek meczu o godzinie 15:00. 

Planujemy także liczne atrakcje dla całych rodzin.

  

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Równolegle z WRZESIEŃ DLA RAFAŁA, piłkarze Polonii Warszawa wyszli z dodatkową inicjatywą, akcją #NieMaZeBoli. 

Piłkarze Polonii zapraszają do wzięcia udziału w akcji ‪#‎NieMaZeBoli‬.
O co chodzi? Robimy pompki do momentu kiedy poczujemy, że więcej nie damy rady, a ból i pieczenie opanują całe nasze ciało. Rafał Kosiec zmaga się z takim uczuciem każdego dnia.

Nieważne ile pompek zrobicie. Każda ilość się liczy! Po zrobieniu zadania, wrzućcie wideo na Facebooka, Instagram lub swój inny profil i wpłaćcie dowolną kwotę na konto fundacji wspierającej naszego zawodnika. Nie zapomnijcie nominować swoich znajomych, by i oni mogli pomóc Rafałowi!

My nominujemy WSZYSTKICH kibiców Polonii. Czas start!

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli chcesz pomóc Rafałowi, ale nie możesz wziąć udziału w meczu, możesz wpłacić darowiznę klikając na poniższe logo:

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Media o Rafale