REMIS Z WARTĄ POZNAŃ
18/03/2017

Po kilkumiesięcznej przerwie rozgrywki II ligi wróciły na Konwiktorską. Mimo złej pogody kibice przyszli obejrzeć podopiecznych Igora Gołaszewskiego, którzy w sobotnie popołudnie mierzyli się z Wartą Poznań. Obie drużyny spotkały się ze sobą po raz 49, a historia meczów Warty Poznań i Polonii Warszawa sięga roku 1921.

Pierwsze minuty to przewaga Polonistów. Kilka prostopadłych piłek do Daniela Gołębiewskiego i Fabiana Paweli nie przyniosły jednak większego zagrożenia pod bramką drużyny gości. W 4’   arbiter sobotniego meczu odgwizdał rzut wolny dla Warty Poznań w okolicach szesnastego metra. Bardzo dobry strzał zawodnika Zielonych zdołał nie bez problemu obronić Mateusz Tobjasz. W 10’ ładna akcja Polonii została przerwana faulem Jakuba Kiełba, który został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny wykonywany przez Mariusza Marczaka i Piotra Ćwika nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Poznaniaków. W 12’ do rzutu rożnego podszedł Michał Ciarkowski, który zdobył gola bezpośrednio z rogu boiska. Kolejne minuty to dużo niedokładnych podań w wykonaniu obu drużyn. W 26’ dobrą akcję środkiem boiska przeprowadzili Poloniści, z piłką w pole karne wszedł Fabian Pawela, który chciał wystawić futbolówkę do pustej bramki, jednak nadbiegający Daniel Gołębiewski został uprzedony przez obrońcę Warty,a piłka przeleciała wzdłuż pola karnego. W 29’ długie podanie trafiło do Fabiana Paweli, który starał się pokonać Tomasza Laskowskiego strzałem z woleja, jednk piłka po jego uderzeniu poleciała bardzo wysoko nad bramką.  W 31’ szczęście dopisało podopiecznym Igora Gołaszewskiego, zamieszanie w polu karnym zostało zakończone strzałem, który zamiast do siatki wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Mateusza Tobjasza. Od 12’ Poloniści przejęli inicjatywę w meczu, jednak nie potrafili zagrozić Warcie Poznań. Drużyna gości skupiła się głównie na wyprowadzaniu kontrataków. W 40’ faulowany w okolicach pola karnego Warty został Daniel Gołębiewski. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie było zbyt udane, jednak arbiter dopatrzył się faulu i odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł Marcin Kluska, który niestety uderzył wysoko nad bramką. Po 45’ Polonia przegrywała z Wartą Poznań 0:1.

Do drugiej części meczu obie drużyny przystąpiły bez zmian. Zawodnik Warty starał się zaskoczyć Mateusza Tobjasza strzałem z środka boiska, ale uderzenie było zbyt lekkie i bramkarz Czarnych Koszul bez większego problemu złapał pilkę. W 49’ rzut rożny wykonywali piłkarze Polonii, całą akcję zakończył niecelnym strzałem Piotr Ćwik. Od pierwszych minut  drugiej połowy Poloniści starali się grać wysoko i stwarzać jak najwięcej sytuacji bramkowych. W 56’ po kiksie obrońcy Warty sam na sam mógł wyjść Daniel Gołębiewski, jednak ostatni defensor Poznaniaków nie odpuścił do ostatniej chwili i zdołał wybić piłkę z pod nóg zawodnika gospodarzy. W 58’ prawą stroną przedarł się Mariusz Marczak, ktory płasko zagrał do Marcina Kluski, ten jednak poślizgnął się i nie zdołał oddać strzału w kierunku bramki. W 62’ mocny strzał po ziemi oddał Piotr Petasz, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki. W 69’ piłkarze Warty pierwszy raz w drugiej połowie wyprowadzili groźną akcję i znaleźli się pod bramką Polonii, cała akcja zakończyła się rzutem rożnym, który nie przyniósł Zielonym żadnych korzyści. W 73’ Marcin Bochenek był o centymetry od zdobycia bramki, jednak piłka minimalnie minęła słupek. W 75’ piłka w końcu wpadła do bramki Warty Poznań, najlepiej w polu karnym odnalazł się Fabian Pawela, który pokonał bramkarza drużyny gości. W 83’ kibice zgromadzeni na Konwiktorskiej po raz drugi cieszyli się ze zdobytej bramki, jednak jak się okazało zbyt wcześnie. Sędzia odgwizdał pozycję spaloną jednego z zawodników Polonii. Czarne Koszule napierały na bramkę Warty Poznań, ale niestety nie udało się już pokonać bramkarza drużyny gości. Mecz zakończył się wynikiem 1 do 1.

POLONIA WARSZAWA 1:1 WARTA POZNAŃ

Bramki: 75’ Pawela : 12’ Ciarkowski

Polonia Warszawa: Tobjasz, Petasz, Bochenek, Choroś, Zembrowski, Ćwik (69’ Kosiorowski), Nakrosius, Marczak (72’ Pieczara), Kluska (74’ Wierzbowski) , Pawela, Gołębiewski (60’ Sauczek).

Warta Poznań: Laskowski, Kiełb, Onsorge, Kieliba, Ngamayama, Marciniak, Ciarkowski (90 Chromiński), Brzostowski , Goździk (73’ Cywiński),  Biegański (65’ A. Laskowski), Broź

Żółte kartki: 10’ Kiełb, 20’ Zembrowski, 38’ Marciniak, 41’ Kieliba, 42’ Kiełb, 62’ Laskowski, 83’ Petasz, 86' Bochenek

Czerwone kartki: 42’ Kiełb